Mortal Kombat Scorp...
 
Share:
Notifications
Clear all

Mortal Kombat Scorpion's Revenge İnceleme  

 

xkursat1x
(@xkursat1x)
Üsteğmen
Katılım : 3 hafta önce
Gönderiler: 40
15/05/2020 2:48 am  

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge (2020)

"Öncelikle bu incelemede spoiler vardır"

Yıllardır bildiğimiz ve sevdiğimiz mortal kombat oyununun animasyon filmi scorpion’s revenge karşınızda.

 

Konusu Hanzo Hasashi nam-ı değer Scorpion ailesi ile mutlu bir hayat sürerken Lin Kuei klanı nın hanzo nun ailesini katletmesi ardından sub-zero adında lin kuei liderinin scorpion öldürmesinin sonucu scorpion netherrealm’e gönderilir ve orada işkence görür.

 

Scorpion için nefret ve intikam ateşi ile bu işkence netherrealm’in başında duran quan chi adındaki büyücü adına mortal kombat adındaki dövüş turnuvasına katılır kazanırsa ailesinin intikamını alacağı sözü ile yeniden dünya’ya gönderilir.

 

Turnuvanın amacı her kim bu turnuvayı 10 defa kazanırsa bütün diyarlara hükmetme hakkına sahip olur.

 

Scorpion intikamını almak için turnuvaya katılır ve sub-zero’yu bulur ardından onu kendisi ile beraber öldürür ama quan chi hemen öldüğü için utanç duyuyordur.

 

Ve quan chi ona acı gerçeği açıklar 

 

“Aileni sub-zero öldürmedi, ben şekil değiştirme gücümü kullanarak lin kuei klanı nı manipüle ettim ve senin aileni mortal kombat turnuvasını kazanmak için öldürdüm”

 

Scorpion yarasını dağlar ve goro adındaki mortal kombat şampiyonu nun kafasını kopardıktan sonra quan chi’yi öldürür.

 

“Tabiki hanzo intikamını alır ve evine döner”

 

Hikayede bence hiç özel bir şey yok ama sırf animasyon kalitesi ve +18 vahşet görüntüleri ile izlenebilecek bir film bence ve tabiki mortal kombat yıllardır hikayesi ile öne çıkan bir oyun serisi olmadı oyunu oynayan kişiler de sadece oyundaki fatality’ler için oynadıkları bilinen bir şey ama oyun yada film gerçekten güzel bir hikayeye sahip olsa tadından yenmezdi.

 

“Film’de ek olarak Sonya Blade, Johnny Cage,Liu Kang,Sonya Blade,Jax Briggs gibi karakterlerde yer alıyor ama scorpion’nun yanında sadece yan karakter olarak gösterilmiş”


Alıntı
Konu Etiketleri
Share: