Wonder Woman Kan Ba...
 
Share:
Notifications
Clear all

Wonder Woman Kan Bağları  

 

Argonaut
(@admin)
Üye Admin
Katılım : 3 hafta önce
Gönderiler: 455
12/05/2020 10:50 am  

DC Comics film çekince ya Batman ya da Superman filmi çekiyor. Haklı sebepleri de yok değil. Lakin aynı durum animasyon filmleri içinde geçerli. Her yıl bir iki tane Batman animasyon filmi veren DC ancak 10 yıl da bir WW filmi çıkarabiliyor.

2009 yılında ki WW filminden sonra sonunda DC 2019 yılında yani 10 sonra yeni bir WW filmi çekebildi. Wonder Woman: Bloodlines yani Harika Kadın: Kan Bağları.

Bu film DC Comics Animsyon Film Evrenine dahil olsa da hikayesi baştan anlatıldı. New 52 de ki ve Rebith ‘deki sıfırlamalardan olsa gerek. Hikaye pek değişmedi. Kronolojik açıdan ise New 52’nin ilk filmi olan Justice League: War filminden önce geçiyor. En azından başlangıcının böyle olduğunu söyleyebiliriz.

WW ‘nin adadan çıkışı ve tekrar dönüşünü konu alıyor. Yine Steve adaya bir uçakla düşüyor ve yine Diana onu adadan kaçırıyor. Filmin sonunda ise efsanevi Yunan Mitolojisi varlığı olan Medusa’nın adayı ve amazonları yok etmesini engellemek için geri dönüyor. Farkı bu sefer yanında Eta da var.

Peki bu filmde ilginç noktalar nelerdi?

  • Adadan geldiğinde birlikte kaldığı ailenin kızı olan Vanessa’nın Silver Swan’a dönüşmesinde ki etken olarak WW gösteriliyor.
  • Eta yardımcı karakteri artık Lezbiyen.
  • WW superman dan sonra Steve geri dönmüş durumda.
  • WW adaya kabul edilyor.
  • WW ‘nin birden fazla zırhı olduğunu öğreniyoruz.

Not: Bu filmde başka hiçbir DC kahramanı yoktu.

"Sonuç, Yöntemi Haklı Çıkarır"


Alıntı
Konu Etiketleri
Share: