AutoCAD ‘in Sistem ...
 
Share:
Notifications
Clear all

AutoCAD ‘in Sistem Gereksinimleri Nelerdir?  

 

Argonaut
(@admin)
Üye Admin
Katılım : 3 hafta önce
Gönderiler: 455
12/05/2020 10:42 am  

AutoCAD bir çok bilgisayarda çalışabilecek şekilde tasarlansa da her bilgisayarın onu kaldırmak için yeterli donanımı olmayabilir. AutoCAD kurulacak bilgisayarın özellikle lisanslı satın alınmışsa çok uzun ömürlü olması kullanıcı açısından önem arz eder.

Öncelikle heme belirtelim bu sistem gereksinimleri AutoCAD 2020 için verilmiştir. Aşağı AutoCAD 2019 ve 2018 de aynı gereksinimlere ihtiyacı olsa da daha altı sürümleri daha az sistem gereksinimi isteyecektir.

AutoCAD 2020 Minimum Sitem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi

AutoCAD yükleyebilmek için gerekli olan işletim sistemi sürümleri.

  • Microsoft Windows 7 SP1 (32-Bit ve ya 64-Bit) ve üstü
  • Microsoft Windows 8.1 (32-Bit ve ya 64-Bit) ve üstü
  •  
  • Microsoft Windows 10 (32-Bit ve ya 64-Bit) ve üstü

İşlemci

AutoCAD yükleyebilmek için 2.5-2.9 Ghz hızında bir işlemciye ihtiyacınız var. AutoDesk en az 3 Ghz hızında bir işlemci kullanmanızı tavsiye eder.

RAM

AutoCAD yükleyebilmek için 8 GB lik bir RAM ‘e ihtiyacınız var. AutoDesk bunun için size en az 16 GB RAM öneriyor.

Ekran Çözünürlüğü

1920X1080 gerçek kalite bir ekrana sahip olmak size çizimlerinizi yapmak için yeterli kaliteyi sağlar. AutoCAD 4K yüksek çözünürlüklü 3840X2160 lık ekranları da destekler.

Ekran Kartı

DirectX 11 desteğiyle birlikte en az 1 GB ekran kartına ihtiyacınız var. AutoDesk size en az 4 GB lik bir ekran kartını öneriyor.

Disk Alanı

AutoCAD ‘ı kuracak bir alan olarak 6 GB lik bir disk alanı yeterli olacaktır. Lakin çalışmanın boyutunda ve ya diğer dosyalardan dolayı en az 16 GB lik bir alan önerilir.

AutoCAD ‘in sitesinde daha İnternet tarayıcısına kadar bir çok öneri mevcuttur. Biraz bilgisayar bilgisi biraz İngilizceniz varsa incelemenizi öneririm.

Bu öneriler Windows içindir. MAC için ayrı sistem gereksinimleri mevcuttur. MAC da Crak ve gibi işlemler olmadığından ve satın alacak kişilerinde minimum sitem gereksiniminden daha fazla bir güce sahip bilgisayar sahip olduğunu düşündüğümden üşenip yazmadım. 😀

"Sonuç, Yöntemi Haklı Çıkarır"


Alıntı
Konu Etiketleri
Share: