AutoCAD Nedir?
 
Share:
Notifications
Clear all

AutoCAD Nedir?  

 

Argonaut
(@admin)
Üye Admin
Katılım : 3 hafta önce
Gönderiler: 452
15/05/2020 5:15 pm  

AutoCAD Nedir?

Mimarlık, Mühendislik gibi bir çok sektörde kullanılabilen 2D ve 3D çizimler yapılabilen yazılımdır.
 

AutoCAD Nasıl Edinilir?

Fiziksel DVD ya da Flash Bellek ile satılabilen yazılım isterseniz autodesk’in sitesinden de indirilerek kullanılabiliyor. Site oldukça basit ve güvenlidir. Satın alma işlemi bittikten sonra yazılımı indirip kuruyorsunuz. Satın alma işleminden sonra e-posta kutunuza gelen key’i yazılıma girerek aktifleştiriyorsunuz. AutoCAD ile igili fiyatlara bakmak ve ya indirmek için Buraya tıklayın.
 

AutoCAD 2D ve 3D özellikleri nasıldır?

Hem 2D hem de 3D çizimler yapılabilen yazılım özellikle 2D çalışmalarda daha başarılıdır.
 

AutoCAD Ne Kadar Önemlidir?

Dünya da bir çok ülke de olduğu gibi ülkemizde de bir çok mühendislik ve mimarlık okulu bu programı zorulu ders olarak işletmektedir. Devler ihallerinde .dwg ile çizim istenmektedir. AutoCAD her yönü ile Mimar, Mühedislerin eli ayağıdır.
 

AutoCAD Pahalı mıdır?

Pahalı terimi doğrudan sizin maddi durumunuz ile igilidir. Yine de AutoCAD’in pahalı olduğu söylenemez. Dünya çapında ki ağırlığı düşünüldüğünde yazılım oldukça cüzzi bir ücret talep etmektedir. Üstelik bu yazılımdan çıkan her iş yazılımın yüzlerce katı değerindedir.
 
Ayrıca öğrenciler ve öğretmeler için 3 yıllık bedava versiyonu dağıtılmaktadır. Öğrenciler bedava sürümü alıp doyasıya kullanabilmektedir.
 

AutoCAD’ın Öğrenci Sürümü ile Paralı Sürümü Arasında ki Fark Nedir?

Yazılımın bu iki sürümü arasında bir özellik farkı yoktur. Örneğin “bedava sürümünde 3D çizim yapamsınız” tarzında bir kısıtlama yoktur. İki sürüm arasında ki farklar şunlardır.
 
1. Öğrenci sürümü ioe paralı işler yapmanız ve kâr etmeniz yasaktır. Bu sürümün amacı öğrencilerin AutoCAD’ı öğrenmesidir.
 
2. Öğrenci sürümünde çıktı alırken kağıdın kenarlarında “Öğrencis Sürümü ile hazırlanmıştır. Ticari Amaçla kullanılması yasaktır” şeklinde bir bildirim çıkar. Tabi ki İngilizce olarak.
 

AutoCAD’ın Türkçesi Varmıdır?

Autodesk geçmişte bir defa Türkçe AutoCAD üretmeye çalışmış ancak devam eden sürümlerde kaldırmış ve bu özelliği tekrar getirmemiştir. Ne yazık ki AutoCAD İngilizce’dir.

"Sonuç, Yöntemi Haklı Çıkarır"


Alıntı
Konu Etiketleri
Share: