Forum

Glee Dizisi Konusu ...
 
Share:
Notifications
Clear all

Glee Dizisi Konusu ve İnceleme  

 

Destasia
(@destasia)
Üye Moderator
Katılım : 2 hafta önce
Gönderiler: 7
20/05/2020 12:31 pm  

Glee season 3 promo (With images) | Glee season 3, Glee cast, Glee

Glee, Fox Broadcasting Company'de yayınlanan Amerikan müzikal drama televizyon dizisi. Okul korolarının yarıştığı bir yarışmada lisenin glee kulübü New Directions'ın mücadelesiyle kulüp üyelerinin ilişkilerine, cinsel yaşamlarına ve sosyal sorunlarına odaklanmaktadır.

Dizi, Ryan MurphyBrad Falchuk ve Ian Brennan tarafından yaratıldı ve Glee film olarak düşünüldü. Şovun bütün bölümleri üçü tarafından yazıldı ve Murphy ile Falchuk, şovun ana yönetmenleri olarak hizmet verdiler. 

Glee, ekranda, şov melodileri ile liste hitleri arasında bir denge sağlamaya çalışan Murphy'nin seçtiği performansa dayalı müzikal parçalarıyla dikkat çekmektedir. Şovda cover yapılan şarkılar, şovun yayınlandığı haftada iTunes Store'da satışa çıkmaktadır ve bir dizi Glee albümü Columbia Records tarafından piyasaya sürüldü. 11 Ekim itibarıyla dünya genelinde otuz altı milyon dijital single satışı ve on bir milyon albüm satışı ile Glee müzikleri ticari bir başarı elde etti. Ayrıca DVD ve Blu-ray filmler, genç yetişkin kitap serisi, bir iPad uygulaması ve Wii için bir karaoke oyunu gibi dizinin ticari ürünleri satışa çıktı. 

Birinci ve ikinci sezonun tamamlanmasından sonra oyuncu kadrosu canlı konser turnesine çıktı. Murphy ile Fox, Glee Live! In Concert! turnesinin performansları ile kamera arkasını içeren Glee: The 3D Concert Movie adında bir konser filmi hazırladığını duyurdu. Film, Kevin Tancharoen tarafından yönetildi ve 12 Ağustos 2011 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri'nde gösterildi.

Glee 6x05 Promo - The Hurt Locker, Part 2

Glee toplamda 6 sezon sürmüştür. Ana kadronun liseden mezun olmasıyla 4.sezonda diziye yeni yüzler katılmıştır. Diziye yeni katılacak yüzleri belirlemek için The Glee Project adında bir yarışma programı bile düzenlenmiştir. Glee'de oyuncu olmak için sadece oyuncu olmak ya da iyi şarkı söylemek yeterli değildir. Bütün şartlara uyumak sağlamak gerekmektedir. Diziden 3.sezondan sonra ana kadro mezun olsa bile, arada sırada diziye konuk oyuncu olarak dahil oluyorlar. 

Listen To Death From Above: aprile 2015

Dizi çok fazla ödül de almıştır. İlk sezon boyunca GleeMetacritic'in on sekiz eleştirel yorumuyla yüzde 77 ağırlıklı ortalama alarak genellikle olumlu eleştiriler aldı. Sezon, on dokuz Emmy Ödülü'ne, dört Altın Küre'ye, altı Satellite Ödülü'ne ve elli yedi başka ödüle aday gösterildi ve 2010 En İyi Televizyon Dizisi Altın Küre Ödülü - Müzikal veya Komedi ile konuk oyuncu Neil Patrick Harris, Jane Lynch ve pilot bölümdeki yönetimi için Murphy, Emmy kazananlar arasında yer aldı. 2011'de dizi tekrar [En İyi Televizyon Dizisi Altın Küre Ödülü - Müzikal veya Komedi dalında aday gösterildi. Jane Lynch ile Chris Colfer, sırasıyla En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dallarında Altın Küre kazanırken Matthew Morrison ile Lea Michele de En İyi Erkek Oyuncu ile En İyi Kadın Oyuncu kategorilerinde aday gösterildiler. Dizi ayrıca Fox tarafından kanalın 2011 Super Bowl XLV süresi sonrasını doldurmak için tercih edildi. 14 Temmuz 2011'de Glee, on iki Emmy'ye aday gösterildi ve bir sonraki yıl üçüncü sezonuyla üç kategoride adaylık elde etti.

Glee Wallpaper 2 by AlbertoMolina on DeviantArt

Dizi hakkında kişisel yorumuma gelirsek sıkı bir glee hayranı sayılırım. Orjinal dizi versiyonu hariç yarışma programını da izlemiş bir insanım. Diziden ana kadronun ayrılmasından sonra bana pek sarmadı şahsen, ama büyük bir glee hayranı olarak kendimi izlemekten alamadım. O yıllarda şuan ki müzik kültürümün oluşmasında bu dizinin büyük bir katkısı vardır. Bu dizi sayesinde her zaman daha fazla müzik dinleme ihtiyacı duydum. Karakterlerle de o kadar çok bütünleştim ki zamanla benim bir parçam olmaya başladılar. Küçük bir müzik kulübünden ortaya çıkarak bu dizinin bu kadar geniş kitlelere ulaşacağını kimse tahmin edemezdi. Kesinlikle kendi alanında kült ve muhteşem bir dizi olduğunu düşünüyorum. Favori karakterlerimin Kurt Cobain ve Blaine Anderson olduğunu da söylemeden geçmek istemem 🙂 Blaine Anderson, karakterini canlandıran Darren Criss'in başka bir dizisi olan The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story incelememe buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Desktop Wallpapers with color #99CC33

Son olarakta dizide oynadığı Finn Hudson rolüyle tanınan ve 13 Temmuz 2013 tarihinde daha 31 yaşındayken hayata gözlerini yuman Cory Monteith'i anarak yazımı bitirmek istiyorum. 

 

Bu konu 6 gün önce 3 defa tarafından Destasia tarihinde düzenlendi

Alıntı
Share: