Forum

Share:
Notifications
Clear all

Kingdom Dizisi  

 

Destasia
(@destasia)
Üye Moderator
Katılım : 2 hafta önce
Gönderiler: 7
19/05/2020 3:05 pm  

 

Kingdom” Highlights Each Character's Importance In New Poster For ...

Uluslararası yapımlarının sayısını hızla artırmaya devam eden Netflix’in Güney Kore yapımı ilk orijinal dizisi olan Kingdom, geçtiğimiz yıl izleyicilerle buluştu ve kısa sürede geniş izleyici kitlesine ulaşarak Netflix’in en başarılı uluslararası yapımlarından biri oldu.

Kingdom (Korece: 킹덤; RR: Kingdeom) Kim Eun-hee tarafından yazılan ve Kim Seong-hun tarafından yönetmenliği yapılan 2019 yapımı Güney Kore korku ve doğaüstü dizisi. 

Dizinin ilk serisi Netflix tarafından 25 Ocak 2019 tarihinde yayınlandı. Seri, The Kingdom of the Gods isimli çizgi romandan uyarlanmıştır. Daha ilk sezonu yayınlanmadan Netflix’ten 2. sezon onayın alan Kingdom'un ikinci sezonu 13 Mart 2020 tarihinde yayınlanmaya başlandı.

Kingdom: Sezon 2 - Beyazperde.com

Kingdom, izleyicileri 16. yüzyılın Kore’sine götürüyor ve Joseon Krallığı’nın güney bölgesinde hızla yayılan bir salgını araştırmak zorunda kalan Veliaht Prens Lee Chang’a odaklanıyor. Bu salgının tahmin ettiğinden çok daha değişik olduğunu fark eden Chang, tüm krallığı tehdit eden zombi saldırılarıyla başa çıkmak zorunda kalıyor.  Dönem dizileriyle zombi anlatısını bir araya getiren Kingdom, ilk sezonuyla hem eleştirmenlerin hem de izleyicilerin beğenisini kazanmayı başardı.

Bu konu 7 gün önce 7 defa tarafından Destasia tarihinde düzenlendi

Alıntı
Konu Etiketleri
Share: