Forum

Gümüş Sörfçü : Güç ...
 
Share:
Notifications
Clear all

Gümüş Sörfçü : Güç ve Onur İncelemesi  

 

Argonaut
(@admin)
Üye Admin
Katılım : 3 hafta önce
Gönderiler: 444
17/05/2020 6:09 pm  

Dünyaya doğru yaklaşan bir geminin haberleri dünyada yayılınca önce kimse inanmak istemedi. Gerçek kabul edilince de kaos ve anarşi kensini gösterdi. Bu çılgınlık içinde devasa gemi dünyaya indi.

Anlatıcı ses evsiz kılığında bir adamdır. Elinde sarılmış bir ütü masası şeklinde bir nesne taşır.

Galactus gemisinden iner ve kendisini insanlığa gösteriri. Colton isimli bir cuntacı kendini peygamber ve Galactus’u tanrı olarak ifade eder. Galactus her seyin özgür ve burasının zevk dünyası olduğunu söyleyince kaos baş gösterir.

Colton ve kız kardeşinin karşısına bir evsiz çıkar. Colton’un kız kardeşi evsi adamla konuşur. Evsi adam ilk defa kendini ve gizemli nesnesini gösterir. Yani Gümüş Sörfçü ve Sörf.

Sörfçü kızın saflığa adına öne çıkar ve karşı koyar. Galactus’a dünyaya saldırmayacağına dair verdiği sözü hatırlatır. Galactus da Kaldırmıyorum zaten kendilerini yok etmelerini engelleniyorum der. Sonuçta Anlaşamadılar ve savaşmaya başlarlar.

Sörfçü hem düşmanını durdurmaya hem de savaştan sivillerin etkilenmemesinin sağlamaya çalışıyorudu. Colton’un kız kardeşi Colton’u Galactus konusunda uyarmaya çalıştı ama kafirlikle auçlandı.

Elyna Galactus’a ulaşmadan bilincini kayıp eder ve düşmeye başlar. Gümüş Sörfçü Elyna’yı kurtarmayı dener ama Galactus onu engeller.Gümüş Sörfçü ve Galactus arasında ki mücadele devam ederken Colton’un kız kardeşi Elyna yaralı bir şekilde bir helikopter çalıp Galactus’a doğru yola çıkar. Bir amaç için.

Elyna ölünce Colton gerçeğin farkına varır. Colton ile birlikte dünya dan insanlar da bu dinin yanlış olduğunu anlar.

Gümüş Sörfçü Galactus tarafından yakalandığı anda Jetler ona saldırır. Galactus istese sadece düşünerek hepsini yok edebilirdi ama yapmadı. Nasılsa Jetler Galactus’a zarar veremezdi. Bu yüzden Gümüş Sörfçü’ye konuştu.

İnsanlık ona tapmayınca o da vaz vaçti. Gümüş Sörfçü’yü serbest bıraktı. Öylece gitti. Birgün döneceğine dair söz verdi.

Birleşmiş Milletlerin toplantısında GS’ye bizi yönetmesi teklif edildi. GS insanlığın bu yönetilme isteğinin yanlışlığını göstermek için akıl almaz şartlar öne sürdü. İnsanlık onu istemediğini anlayıp gerçeği fakr ettiğinde çekip gitti.

"Sonuç, Yöntemi Haklı Çıkarır"


Alıntı
Konu Etiketleri
Share: