Forum

Manga İnceleme: Kom...
 
Share:
Notifications
Clear all

Manga İnceleme: Komi san wa Komyushou Desu  

 

Argonaut
(@admin)
Üye Admin
Katılım : 3 hafta önce
Gönderiler: 444
12/05/2020 10:47 am  

Komi-san Mangası, Komedi, Okul ve Gerçek Hayattan Kesitler kategorilerinde sunulan 2017 serisidir. İletişim Bozukluğu yaşayan Komi isimli genç ve güzel bir kızın hikayesini ele alır.

“Komi san wa Komyushou Desu”, Türkçe olarak “Komi İletişim Kuramıyor” demektir.

Resmi Tanıtım

Komi-san bütün okulun uzaktan hayranlık duyduğu, inanılmaz güzel bir liseli kızdır. Kimse yanına bile yaklaşmaya cüret etmez fakat bütün hayranlık uyandıran davranışlarının arkasında aslında bir sorun da yatmaktadır ve bunu bilen tek kişi Tadano Hitohito adlı bir liseli gençtir. Komi-san rahatsız olduğu meseleden kurtulmak ve 100 arkadaş edinmek gibi bir hayale sahiptir! Tadano ise şimdilik yardımcı olabilecek tek kişi gibi görünmektedir…

Tanıtım

Karakterler:

Komi Shouko

Manganın ana karakteridir. Kimseyle iletişim kuramaz. Belki çok zorlarsa bir ve ya yarım kelime konuşabilir. Komi, telefonda konuşabilir. Konuşma sorunu sadece yüz yüze iken vardır. Tanado ile karşılaşana kadar hiç arkadaşı yoktu.

Resim, yazı, spor gibi bir çok konuda yeteneklidir. Bazı insanlar Komi ile rekabet edip kayıp ederler. Lakin Komi rekabeti bile fark edemez. Çok çok güzeldir. Kimse onunla konuşmaz. Hiç arkadaşı olmamasına rağmen okulun en popüler öğrencisidir.

Tadano Hitohito

İsminin anlamı Sıradan olan sıradan birisidir. Ortamı izleyip ortama uyar. Geçmişte bazı sıkıntılar yaşamış ve normal olmayı seçmiştir. Komi isimli kız ile karşılaşıp aynı sırada oturmaya başlayınca hayatı değişir.

Kazara Komi’nin iletişim sıkıntısı çektiğini fark eder ve onunla arkadaş olur. Komi ‘ye karşı bor şeyler hissettiği de aşikardır.

Okumak isteyenerl noxsubs.com siteisnden okuyabilirler.

"Sonuç, Yöntemi Haklı Çıkarır"


Alıntı
Konu Etiketleri
Share: