Kuyudan Çıkan Gerçe...
 
Share:
Notifications
Clear all

Kuyudan Çıkan Gerçek – Jean Leon Gerome  

 

Argonaut
(@admin)
Üye Admin
Katılım : 3 hafta önce
Gönderiler: 455
17/05/2020 8:48 pm  

Gerçek ve Yalan bir gün buluşurlar. Yalan, “Bugün hava çok güzel” der. Gerçek şüphelidir. Gökyüzüne kafasını kaldırıp bakar. Yalan, doğru söylemektedir. Hava gerçekten de çok güzeldir. Gerçek, Yalan’ın doğru söylemesine şaşırmıştır.

Birlikte yürümeye başlarlar. Yalan sürekli doğru söylemekte ve Gerçek ‘i şaşırtmaktadır. Sonunda bir kuyunun önüne gelince Yalan “Su çok güzel, birlkte banyo yapalım.” der. Lakin Gerçek hala şüphecidir. Elini sokup suyu kontrol eder. Su gerçekten de güzeldir.

Gerçek, Yalan’a inanıp soyunur ve onunla birlikte kuyuya girer. Bir süre yüzdükten sonra Yalan aniden sudan çıkar. Çıktığı gibi de Gerçek ‘in kıyafetlerini giyip koşarak uzaklaşır.

Gerçek çok kızgındır. Yalan ‘ı bulmak ve kıyafetlerini alabilmek için çırılçıplak kuyudan çıkıp Yalan ‘ı aramaya başlar. Yalan ‘ın gidebileceği her yere gider ve Yalan ‘ı arar.

Dünya çıplak gerçeği görünce öfkelenir. Çıplak Gerçek hor görülür ve dışlanır. Zavallı Gerçek çaresiz geri kuyuya döner. Sonsuza dek ortadan kayıp olur.

O zamandan beri Gerçek gibi giyinmiş Yalan aramızda dolaşmaktaymış. Dünya ise Çıplak Gerçek’i hiç bir şekilde görmek istemiyormuş.

Kuyudan Çıkan Gerçek – Jean Leon GEROME

"Sonuç, Yöntemi Haklı Çıkarır"


Alıntı
Konu Etiketleri
Share: