Epic Games vs Steam
 
Share:
Notifications
Clear all

Epic Games vs Steam  

 

6Dx6aT6
(@6dx6at6)
Asteğmen
Katılım : 2 hafta önce
Gönderiler: 3
19/05/2020 10:10 pm  

Merhabalar. Bugün bir konu hakkında görüşümü belirtmek için burdayım. Epic Games ve Steam arasında piyasa savaşı! Piyasa savaşı diye söylüyorum çünkü Epic Games bu oyun dünyasında çok büyük patlamalara sebep oldu. En basit örnekle 13 Mayıs Çarşamba günü saat 18.00'da Gta V oyununu 1 haftalığına ücretsiz yapması. Bu oyun siteye çok büyük bir akına sebep oldu ve site bu durumdan sonra çöktü. Ve Epic Games Gta V'den öncede bir çok oyunu ücretsiz veriyordu. Peki parayı nerden buluyor bu Epic Games?! Cevabı basit. Tencent şirketi. Dünyanın en zengin şirketlerinden biri olan Tencent şirketi. 472 Milyar dolar pazar değeri olan bir şirket. 2 Gta V'i bedava vermeleri onlar için hiç bir şey. Ve 20 Mayıs günü saat 18.00'da başka bie oyunu daha ücretsiz dağıtacaklar, peki bu oyun hangisi olacak sizce? Eğer rdr2'yi ücretsiz verirlerse GtaV'den daha büyük bir patlama olur. Ek olarak kendi görüşüm olarak Steam'den daha iyi bir arayüze sahipler. Ancak mobil için uygulamaları yok sanırım ben bulamadım. Şu an Epic Games, Steam'i yener diyemeyiz. Zaman gösterecek bunu. Ancak şu anda Epic Games bebim gözümde 1-0 ileride. 

Bu arada 60TL kuponları kullanmayı unutmayın! Çok güzel oyunları nerdeyse bedavaya alma imkanınız var bunu unutmayın! Okuduğunuz için teşekkürler. Bilgileriniz varsa bu konu hakkında öğrenmek isterim :). 

Bu konu 2 hafta önce tarafından 6Dx6aT6 tarihinde düzenlendi

Alıntı
Konu Etiketleri
Argonaut
(@admin)
Üye Admin
Katılım : 3 hafta önce
Gönderiler: 455
20/05/2020 7:18 am  

Bence bunlar sunucularda ki online oyuncu sayısını arttırmak için yapılıyor. Oyunu satın alan kişiler yeterince rakip ve müttefik bulamamaya başlamış olabilir 

"Sonuç, Yöntemi Haklı Çıkarır"


CevapAlıntı
Destasia
(@destasia)
Üye Moderator
Katılım : 2 hafta önce
Gönderiler: 8
20/05/2020 11:28 am  

Gta 5'in sunucularında oyuncu sayısı azaldığı için epicle böyle bir anlaşma yaptılar. Hem de bu şekilde yeni çıkacak Gta 6'nın reklamı da yapılmış oldu. Genelde bedava oyunlar belli bir çıkar ilişkisi amacıyla bedava veriliyor.

Kişisel olarak ben steamin arayüzünü daha güzel buluyorum. Epicte indirme hızı da steame göre düşük. Bazen epic hata verip kapandığında, indirmeye kaldığı yerden devam etmiyor. Ama steamde böyle bir sorun yaşamıyorum.

Bu ileti 1 hafta önce 2 defa tarafından Destasia tarihinde düzenlendi

CevapAlıntı
Share: