Windows programları...
 
Share:
Notifications
Clear all

Windows programlarının ücretsiz karşılıkları  

 

Argonaut
(@admin)
Üye Admin
Katılım : 3 hafta önce
Gönderiler: 455
12/05/2020 10:43 am  

Günümüzde bilgisayar hayatımızın değişmez bir parçası. bilgisayarlarımız içeride yüklediğimiz yazılımlarla çeşitli yetenekleri kazanır. üç boyutlu modellemeler fotoğraf düzenlemeleri veya uzay modelleri tasarlanabilir.

Yalnız bu özelliklerin hiçbiri bedava değildir. Bu yazılımların yüklenmesi için gerekli olan platform Windows dahi paralıdır. Bilgisayara ve Windows para verdikten sonra bir de ek özelliklere para vermek külfet olabilir.

Tabii ki bu özelliklerde ihtiyaç yapmayalım mı yani? Bu sorunun cevabı yapın ama her işi yapan ücretli programın bir de aynı işi yapan ücretsiz karşılığı olduğunu unutmadan.

Örneğin bir metin düzenlemek istiyorsunuz bunun için tabii ki aklınıza ilk Microsoft Office gelecektir. Eğer aynı işi yapan ve aynı formatta yazdırabilen saklama ve dağıtma işlemlerinin hepsini yapabilen bedava Bir yazılım olduğunu biliyorsanız hayatınız daha kolay olur.

Libre Office ve ya Open Office gibi yazılımlar Microsoft Office in yapabildiği her şeyi yapabilir. Bunun karşılığında bir ücret ve beklemez.

Düşündüğünün aksine bu yazılımlar ulaşılamaz veya yabancı dilde değildir. Açık kaynak yazılımların çok büyük bir kısmının Türkçe dil desteği vardır.

Şimdi bu paralı programların ve onların bedava versiyonlarını göz atalım. Başlamadan önce belirtmek isterim ki aynı Windows gibi çalışan linux yazılımlar olduğunu da bilmelisiniz. Yani işletim sistemini ders satın almak zorunda değilsiniz.

PARALI BEDAVA
Windows Linux
Adobe After Effect Natron
Adobe Photoshop Gimp
Adobe Premiere Lightworks
Adobe Dreamweaver Blue Fish
Corel Draw Inkscape
3D Max Blender
AutoCAD LibreCAD
MS Office Libre Office

Tabi ki bedava ve paralı sürümlerin çeşitlenebileceğini unutmayalım. Örneğin AutoCAD yerine paralı olan Solidwork ‘u tercih edebileceğiniz gibi LibreCAD yerine de FreeCAD ‘ı tercih edebilirsiniz.

"Sonuç, Yöntemi Haklı Çıkarır"


Alıntı
Konu Etiketleri
Share: